Windykacja polubowna

Windykacja polubowna
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Zdarza się, ze odzyskanie należności to nie lada sztuka. Dłużnicy to osoby obdarzone dość specyficzną osobowością. Unikają kontaktu z wierzycielem, zamykają się w swoich mieszkaniach i wyłączają telefony. Dłużnik jest bowiem osobą, która funkcjonuje w ciągłym strachu przed windykacją i jeszcze większym pogorszeniem sytuacji.

Z tego powodu skuteczna windykacja opiera się głównie na nawiązaniu kontaktu z osobom zadłużoną. Należy wzbudzić w niej uczucie zaufania, pokazać, ze problemy, które obecnie ma można rozwiązać z pomocą windykatora. Sposób, na drodze którego środki odzyskiwane są najwydajniej określa się jako windykacja polubowna.

Faktem jest także, że spłata zadłużenia na warunkach ustalonych przez obie strony opłaca się każdej z nich. Przede wszystkim wszyscy oszczędzają na tym pieniądze, ponieważ dłużnik nie musi ponosić kosztów procesu sądowego, wierzyciel zaś poświęca na sprawę znacząco mniej czasu. Właśnie dlatego każdy dług powinien być windykowany w sposób umiejętny i polubowny.

About the author